В Эстонии принят закон об однополых браках
RUS/EST Закон об однополых браках принят голосам реформистов, социал-демократов и партии Ээсти-200. Я голосовала против. Читайте выдержку из моей речи. Abieluvõrdsuse seadus on võetud vastu Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja Eesti-200 häältega. Ma hääletasin vastu. Loe katkend minu kõnest:
«Принятие этого законопроекта полностью изменит институт брака, традиции семейной политики, ценности и нормы. Этот законопроект далек от того, чтобы просто «позволить людям друг друга любить». Это и сейчас не запрещено.
Общество Эстонии в настоящее время не готово к тому, чтобы люди одного пола заключали браки. Но в то же время я считаю, что принятие прикладных актов закона о сожительстве стало бы компромиссом для всех фракций.
Cначала в Эстонии мы должны найти решение для многих других вопросов. Всем людям должна быть гарантирована достойная жизнь в социально-экономическом смысле, у людей должна быть уверенность в завтрашнем дне, их основные потребности должны быть удовлетворены.
Разве мы в развитии нашего государства достигли таких высот, что мы не знаем, что такое бедность и неравноправие? Разве всем национальным меньшинствам гарантированы равные права и возможности? Друзья, мы за 30 лет не смогли организовать приличное преподавания эстонского языках в школах Эстонии. В результате интересы и возможности национальных меньшинств в нашем обществе до сих пор ограничены. И это меня очень беспокоит».
Seaduse vastuvõtmisega me muudame kogu abieluinstitutsiooni, perepoliitikatraditsiooni, väärtusi ja norme. Selline seadus on kaugel sellest, et lihtsalt lubada inimestel armastada teineteist. Ka praegu ei ole see keelatud.
Eesti ühiskond ei ole hetkel valmis selleks, et samast soost inimesed abielluksid omavahel. Aga samal ajal pean õigeks vastu võtta kooseluseaduse rakendusakte, see oleks kõikidele fraktsioonidele kompromissiks.
Olen arvamusel, et enne meie siin Eestis peaksime leidma lahenduse paljudele teistele küsimustele. Kõikidele inimestele peaks olema tagatud väärtuslik elu sotsiaalmajanduslikus mõttes, inimestel peab olema kindlus oma tuleviku osas, nende primaarsed vajadused peavad olema rahuldatud. Kas oleme oma riigi arengus jõudnud nii kaugele, et me ei tea, mis on vaesus ja ebavõrdus? Kas kõikidele vähemustele on tagatud võrdsed õigused ja võimalused? Sõbrad, me ei ole 30 aastaga suutnud korraldada korralikku eesti keele õpet Eesti koolides. Lõppkokkuvõttes rahvusvähemuste huvid ja võimalused meie ühiskonnas on siiamaani piiratud. Ja see teeb mind väga murelikuks.
Добавить комментарий