О повышении акцизов на алкоголь и табак
RUS/EST Слушайте мою речь о повышении акцизов на алкоголь и табак. Kuula minu kõne alkoholi- ja tubakaaktsiisi tõusust.
Наше правительство хочет, чтобы после повышения акцизов на алкоголь и табак люди стали меньше пить и курить, а доходы государства – выросли бы. Не спорю, это прекрасное желание. Однако стоит только вспомнить некоторые факты, чтобы понять, что будет происходить на самом деле. Люди будут покупать алкоголь и сигареты там, где они дешевле. На всякий случай напомню, что алкогольные магазины с эстонско-латвийской границы никуда не исчезли, и люди не забыли об их существовании.
Также, если наши люди будут покупать алкоголь и сигареты в легальных латвийских магазинах – это не самый худший вариант. Крайне плохо будет, если люди начнут рисковать жизнью и употреблять алкоголь и сигареты, произведенные подпольно. Как и PricewaterhouseCooper Advisors, я считаю, что такие случаи участятся. Тогда у врачей и полицейских прибавится работы.
Meie valitsus ja koalitsioon soovivad, et alkohooli- ja tubakaaaktsiiside tõstmisega inimesed hakkaksid vähem jooma ja suitsetama, aga samas riigieelarve tulud suureneksid. Ei saa vastu vaielda, tegemist on toreda sooviga. Aga samas piisab mälu värskendamist, et aru saada, mis tegelikkuses hakkab toimuma. Ei ole midagi uut päikese all. Meie inimesed hakkavad ostma alkohooli ja tubakatooteid sealt, kus need on soodsamad. Ma igaks juhuks tuletan teile meelde, et alkoholipoed Läti-Eesti piiril ei ole kuhugi kadunud ja Eesti inimesed ei ole nende olemasolu unustanud.
Aga samas väidan, et tegemist ei ole kõige halvema variandiga, kui eestlased hakkavad alkoholi või tubakatooteid soetama ametlikest Läti kauplustest. Kõige ohtlikum on see, et inimesed võivad riskida oma tervise ja eluga, tarbides salaja valmistatud alkoholi ja tubakatoodeid. Ja sarnaselt PricewaterhouseCooper Advisorsiga ma eeldan, et sellised juhtumid sagenevad. Selle tulemusel tuleb arstidel ja politseinikel tööd juurde.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.