Teeme Ahtme korda!
Кохтла-Ярве

Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Tiit Lillemets algatab Ahtme linnaosas Tammiku mikrorajoonis koristustalgud.

Igal aasta kevadeti toimub Eestis aktsioon „Teeme ära!”, mille käigus korjavad talgulised oma elamute ümbrusest talvekuudega sinna kogunenud prügi. Erilist tähelepanu vajavad mahajäetud alad ja linna ääremaad. Reeglina koguneb just seal palju rämpsu ja jäätmeid, mida vastutustundlikud kodanikud on sellistele aladele salaja poetanud. Tiit Lillemets tegi oma sõnul koos Aljona Kazakovaga, kes on linnapea abi Ahtme linnaosas, ringsõidu Ahtmes ja koos kaardistati sealsed probleemsed alad. Eriti trööstitu on olukord autogaraažide juures, mis asuvad raudteeülesõidu juures Ridaküla tänaval.

„Ma olin palju aastaid Ahtme linnaosa vanem ja tean täpselt, kus asuvad sellised sanktsioneerimata prügilad. Paistab, et need kohad on muutunud osadele meie elanikele lausa meeliskohtadeks. Sinna viiakse pidevalt kõiksugu rämpsu juurde. Need alad asuvad eemal, kus pidevat valvet teha on raske. Seda olukorda kasutavad mõned kodanikud ära, nii et linnal ei jää muud üle, kui aeg-ajalt oma jõududega sinna kogunenud prügi ja jäätmed ära koristada. Muidu saab linn mõne aja pärast tõsised reostuse mured ja suure hulga kodutuid loomi,” rääkis Lillemets.
Talgude korraldajad kutsuvad kõiki, kellele kodulinna puhtus korda läheb, laupäeval, 7. mail kell 10 Salu tn 15A maja juurde, kus on talguliste kogunemispaik. Palutakse riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa töökindad.

Teate vahendas Andrei Ilnitski

Allikas https://virupanorama.ee/et/archives/8775

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *