05.02.2022 Transpordiamet hoiatab väga keeruliste ilmaolude eest

Jätkuv lumesadu, tugev tuul ja päevaks prognoositud jäävihma oht on muutnud teeolud täna väga keeruliseks. Paljud põhi- ja tugimaanteed on lumest ja jääst tingutuna libedad ning kõrvalmaanteed võivad olla kohati läbimatud.

Kõige raksem on olukord Ida-Harju ning Lääne- ja Ida Viru maakonna kõrvamaanteedel, kus täistuisanud teede tõttu on tulnud teateid nii busside kui sõiduautode lumme kinni jäämisest. Nendes piirkondades palub Transpordiamet võimalusel sõit edasi lükata.
„Talvistes tingimustes sõites tuleb olla tavapärasest ettevaatlikum, langetada sõidukiirust, hoida suuremat pikivahet ning vältida möödasõite. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga. Seega tuleks liiklejatel täna arvestada sihtpunkti jõudmiseks suurema ajakuluga“, sõnas Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Janar Tükk.

Vastavalt ilmaprognoosile vaibub lumesadu täna õhtuks.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaata http://tarktee.ee

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *