Фольклорный праздник в Кохтла-Ярве
13.03.2022 в Центре Культуры г. Кохтла-Ярве в рамках проекта «Фрагменты народной культуры» состоялся уже третий по счёту фольклорный праздник, который был посвящён татарской народной культуре. В празднике приняли участие гости из Общества Татарской Культуры Ида-Вирумаа.
В предыдущих праздниках участие принимали Ида-Вирумааские общества украинской и финно-угорской народной культуры. В апреле в рамках проекта состоится ещё один фольклорный праздник, а в мае проект завершится праздником, который объединит культурные традиции разных народов.
13.03.2022 Kohtla-Järve Kultuurikeskuses toimus Projekti «Rahvakultuuri killukesed» folklooripidu. Järjekorras kolmandal peol oli külaliseks Ida-Virumaa Tatari kultuuriselts, kelle liikmed- nii Tallinnast, Narvast kui Kohtla-Järvelt — rääkisid tatari kirjanduslikest traditsioonidest, muusikast ja rahvalauludest. Tutvustati tatari rahvatantsu- ja rahvarõivaste ajalugu ja kultuurilist tausta.
Peo lõpus maitsev kulinaarne elamus kohapeal valmistatud ravimtaimede tee ja värskete pirukatega.
Folkloorseid eesti rahvatantse esitas seeniorite tantsurühm A.C.D.
Pidu lõppes ühises tantsuringis.
Projekt *Rahvakultuuri killukesi* on suunatud sellele et tutvuda ja saada ülevaade meie maakonna rahvuskultuuriseltside toimetamistest ja tegevusest läbi muusika, laulu,tantsu, maitseelamuste.
Esimesel peol oli külaliseks Kohtla-Järve Ukraina kultuuriselts, teisel Ida-Virumaa Ingerisoomlaste Selts. Aprilli külaline saab ka varsti teatavaks ja selle hooaja projekti võtame kokku ühisel üritusel mai kuus. Uute kohtumisteni!

Видео к публикации:  https://youtu.be/3ddnsdbdvg0

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.